invalidni-duchod

Poradenstvíinvalidni-duchod
Martina asked 1 year ago

Dobrý den, od prosince loňského roku jsem v pracovní neschopnosti, zároveň jsem měla podanou žádost o ID. Ta byla nejprve zamítnuta (dle LPS nenastal dostatečný pokles pracovní schopnosti). Nyní v námitkovém řízení mi byl přiznán III. stupeň. Posudek mám, rozhodnutí ještě ne. Vznik invalidity byl datován k lednu 2022. Kdy musí lékař ukončit neschopenku – do 30 dní od vyhotovení nebo doručením posudku nebo až rozhodnutím o ID? Invalidní důchod bude poté vyplácen od ledna nebo až po ukončení pracovní neschopnosti? Děkuji

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 1 year ago

Dobrý den, paní Martino,
děkujeme za Váš dotaz. Lékař musí Vaši neschopenku ukončit do 30 dnů od zasedání komise LPS. Toto datum je uvedeno v posudku o přiznání invalidity. V případě potřeby Vám může lékař vystavit navazující PN, ideálně na jinou diagnózu.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice