Invalidní důchod

PoradenstvíInvalidní důchod
Markéta asked 12 months ago

Dobrý den, prosím vás můžete mi poradit abych nepřišel o 1.stupeň ID? Pracuju v chráněné dílně se smlouvou na 6 hodin denně,ale občas pracuju na 7,5 a nějakou tu sobotu. Mám psychické problémy už asi 15 let a bojím se že když mě třeba někdo v práci nahlásí na ČSSZ a budu předvolán ke komisi že mi důchod odeberou. Mám v posudku napsáno: Platnost posudku trvale. Zabývali by se na ČSSZ tím že pracuju občas 7,5 hodiny a chodím na nějakou sobotu? Nebo ne? Děkuji za odpověď

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 12 months ago

Dobrý den, paní Markéto,
děkujeme za Váš doplňující dotaz. 
Občas nějaký přesčas odpracovat můžete. Je třeba však zvážit zdravotní stav tak, abyste zvládla pracovní zátěž. Doporučím hlídat si odpracované hodiny na konci týdne a měsíčně nedoporučuji výrazně překračovat odpracované hodiny (fond pracovní doby/ plánovací kalendář). Tj. za týden při 6 hodinovém denním úvazku máte mít 30 hodin týdně.
Dodržíte-li tyto zásady, nemusíte se nějak obávat.
 
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice