Invalidní důchod a zaměstnavatel

PoradenstvíInvalidní důchod a zaměstnavatel
Honza asked 2 years ago

Dobrý den, chci se zeptat co dělat. Jsem rok v pracovní neschopnosti a 24.12. mi končí pdpůrčí doba. 17.12. mám plánovanou operací páteře. Žádal jsem o prodloužení podpůrčí doby a dnes mi volali že mi to neprodlouží z důvodu následné rekonvalescence atd , že si mám zažádat o invalidní důchod. To jsem dnes učinil. 24.12. mi tedy ukončí naschopenku ale do zaměstnání nebudu ještě moci nastoupit. Jak to mám řešit se zaměstnavatelem mi nikdo nedokázal poradit. Proto se obracím na vás. Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Honzo,
 
děkujeme za Váš dotaz. Omlouvám se za prodlevu v zaslání odpovědi, byla způsobena dočasným personálním oslabením našeho sociálního poradenství.
Uplynutí podpůrčí doby a zamítnutí žádosti o její prodloužení neznamená, že Vám skončí neschopenka jako taková. Ta může pokračovat i nadále, i když bez výplaty nemocenského. Neschopenka je totiž právě také omluvenkou pro zaměstnavatele.  Pokud by Vám lékař současnou neschopenku chtěl ukončit, mohou Vám v nemocnici, kde podstoupíte operaci, vystavit neschopenku novou.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne a klidných vánočních svátků
 
Irena Šenkapoulová, DiS.
vedoucí služby sociální rehabilitace