Invalidní důchod III.stupně

PoradenstvíInvalidní důchod III.stupně
Petr Jaworek asked 6 years ago

Dobrý den, jsem 15let od mé těžké nezaviněné autonehodě a živil jsem se hlavně komunikací  bývalý upovídaný fleet manager VW povídání s lidmi a teď jsem dostal nabídku nesedět jen doma zbůhdarma sedět na prodejně ŠKODA a rád bych se poradil zda mohu a za jakých podmínek být zase trošku užitečný aspoň svou pusou a inteligencí než svým tělem a pohyblivým handicapem ,jestli je nějaké omezení ve výši odměny ,atd. Aby nedošlo ke snížení ID. Protože nevím jak dlouho to a zda vůbec to vydržím poloviční úvazek atp. Aby se mi ukázalo Že to neovládám a mezi tim přijdu o ID.?Děkuji za vaše odborné/profesionální rady

1 Answers
zeManek624 Staff answered 6 years ago

Dobrý den, pane Jaworku, 
Jestli jsem správně pochopila Váš dotaz, zajímá Vás, zda můžete pracovat i v případě, pokud pobíráte invalidní důchod, popř. zda jsou v této oblasti nějaká omezení.
Potěším Vás, pracovat můžete. Česká legislativa to nezakazuje a není ani nijak omezena výše odměny. Doporučuji však celou záležitost prokonzultovat s Vaším lékařem, který je schopen určit, zda toto konkrétní zaměstnání (náplň, rozsah pracovní doby a další požadavky na Vás kladené) nezhorší Váš dosavadní zdravotní stav. Ke snížení invalidního důchodu může dojít pouze na základě překvalifikování zdravotního stavu posudkovým lékařem. Obecně se osobám pobírající invalidní důchod doporučuje zkrácený pracovní úvazek a uzpůsobení náplně práce. Co se týká délky pracovní doby, doporučuje se z důvodu předejití přehodnocení a snížení stupně invalidity, aby výše úvazku zhruba odpovídala zbytkovému potenciálu (tzn. příjemci invalidního důchodu ve III. stupni 0,5 úvazku a méně). Je to však pouze doporučení, nikoliv podmínka.

Vzhledem k tomu, že nemám více informací, nemohu Vám odpovědět konkrétněji. Pokud byste měl zájem, můžete se na mě obrátit (na e-mail: vostalova@pcfenix.cz, popř. na tel. 739 646 396).
 
S přáním hezkého dne
 
Eva Vostálová