Invalidni duchod – vyleceni

PoradenstvíInvalidni duchod – vyleceni
Petra S asked 1 year ago

Dobry den, 
Deset let beru ID kvuli epilepsii. Leky se mi 4x navysovaly, protoze mi nezabiraly. Nyni po tech 10 letech mi zachvaty prestaly, jen mam velke bolesti hlavy. Trva to uz cca rok. Mam to nekde hlasit? Bojim se, ze se mi treba zachvaty vrati a zase budu bez prace, protoze s tim tezko hledam praci, i kdyz mam maturitu. Dekuji za odpoved. 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 1 year ago

Dobrý den, paní Petro, děkujeme za Váš dotaz.
Skutečnost, že nyní po 10 letech již nemáte epileptické záchvaty, nemusí znamenat, že jste vyléčena. Otázka je, jak dlouhé období bez záchvatů to je. Pokud jste i nadále v léčbě neurologa, který Váš zdravotní stav sleduje, máte tímto lékařské zprávy pro případné přezkoumání zdravotního stavu lékařskou posudkovou komisí (LPS).
Druhá věc je, na jak dlouho Vám byl přiznán invalidní důchod. Zda na dobu určitou, to si pak hlídá LPS sama, a nebo máte v rozhodnutí “trvale”. Zde by muselo dojít skutečně k zásadnímu zlepšení a určitě je nějaká doba, po kterou byste byla sledována. Tím by se potvrdilo, nebo vyvrátilo uzdravení. V zásadě nic hlásit v současné době nemusíte. Přece jen abyste měla jistotu, můžete se poradit s neurologem, jestli je Váš zdravotní stav natolik stabilní, že by se změna oznámit na OSSZ měla.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz).
S přáním příjemného dne Mgr. Kateřina Havlíková sociální pracovnice