JSEM DRŽITEĽ průkazu ZTP, při nastupování do autobusu s označením ikonou inv.vozik,neb chodec s hůlkou, mám právo využít plošinu, když nemohu nastoupit, do vozidla? Používám vozítko. Autobus zastaví třeba 1m od kraje chodníku(nástupiště tu nemáme).

PoradenstvíJSEM DRŽITEĽ průkazu ZTP, při nastupování do autobusu s označením ikonou inv.vozik,neb chodec s hůlkou, mám právo využít plošinu, když nemohu nastoupit, do vozidla? Používám vozítko. Autobus zastaví třeba 1m od kraje chodníku(nástupiště tu nemáme).
Hana F. asked 1 year ago
1 Answers
Kateřina Havlíková answered 1 year ago

Dobrý den, paní Hano.
Děkuji za Váš dotaz.
Ptáte se, jestli máte právo použít výklopnou plošinu v autobuse. Píšete, že používáte „vozítko“, snad možná elektrický skútr. Ano, plošinu použít smíte v případě používání mechanického nebo elektrického invalidního vozíku. Některé dopravní společnosti mohou odmítnout přepravit elektrický skútr.
Řidič Vám plošinu nesklopí v případě chybějícího chodníku či nástupního ostrůvku, protože sklon takto sklopené plošiny je extrémně velký a reálně není bezpečné na něj vyjet ani sjet.
Zkuste oslovit obec o úpravu místa pro nástup a současně oslovit dopravní společnost o nájezd autobusů blíže k chodníku.
Při komunikaci s danými institucemi Vám můžu pomoci.
V případě doplňujících dotazů mne kontaktujte.
 
S pozdravem
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice
ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2, 612 47 Brno
tel.: +420 739 359 489
e-mail: havlikova@pcfenix.cz