Jsem držitelem průkazu ZTP a není mi jasné jak mohu parkovat ve 2. zóně rezidentního parkování platné od 1. 11. 2018. Existuje nějaká mapa míst označených pro parkování ZTP v této oblasti nebo mohu bezplatně parkovat kdekoli?

PoradenstvíJsem držitelem průkazu ZTP a není mi jasné jak mohu parkovat ve 2. zóně rezidentního parkování platné od 1. 11. 2018. Existuje nějaká mapa míst označených pro parkování ZTP v této oblasti nebo mohu bezplatně parkovat kdekoli?
J. Peš asked 5 years ago
1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den, pane Peši,
 
děkuji za Váš dotaz a současně prosím o omluvení delší doby na zodpovězení dotazu – zpoždění vložení odpovědi bylo způsobeno především omezením provozu ParaCENTRA Fenix přes vánoční svátky.
 
Pokud máte platný průkaz ZTP či ZTP/P i platný parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením, můžete parkovat na vyhrazených parkovacích místech (parkovací místa označená symbolem vozíčkáře), a to bez omezení, pokud není přímo na dopravní značce uvedeno jinak. V případě, že byste chtěl zaparkovat na jiných místech spadajících do systému rezidentního parkování, vztahovaly by se na Vás podmínky stejné jako pro ostatní návštěvníky a musel byste uhradit příslušné parkovné.
Souhrn potřebných informací včetně plánku s vyznačenou alespoň částí parkovacích míst pro OZP je k dispozici na internetových stránkách zaměřených na problematiku rezidentního parkování (dostupné zde: https://www.parkovanivbrne.cz/dokumenty/informace-pro-ztp-108).
 
V případě jakýchkoliv doplňujících či dalších dotazů se na nás můžete samozřejmě obrátit, a to jak prostřednictvím e-mailu (vesela@pcfenix.cz; poradna@pcfenix.cz), tak případně telefonicky (739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.