Kartička ZTP-P

PoradenstvíKartička ZTP-P
P.V. asked 3 years ago

Přeji hezký den, ráda bych se zeptala, mám ID 3 stupeň. Jakým způsobem si mohu zažádat o kartičku ZTP-P. Nejde mi o žádné příspěvky na bydlení, auto, dálniční známky atd. Ráda bych ale využila kartičky ke slevám na jízdném v autobusové či vlakové dopravě. Dojíždím pravidelně do vzdáleného města na kontroly a Bioléčbu. Děkuji Vám za Vaší odpověď. P.V.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, jak si můžete zažádat o průkaz pro osoby se zdravotním postižením (OZP). Rozumím tomu, že přiznání tohoto průkazu v podobě ZTP nebo ZTP/P by Vám pomohlo s náklady za cestu na pravidelné kontroly.
Žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením se podává na úřadu práce, dle Vašeho bydliště https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-priznani-prukazu-osoby-se-zdravotnim-postizenim. Žádost je poté postoupena lékařské posudkové službě. Posudkový lékař si následně vyžádá podklady od Vašeho praktického lékaře. Je důležité, abyste již v této době u svého lékaře měla všechny lékařské zprávy od odborných lékařů. Na základě toho poté posudkový lékař rozhodné o přiznání/nepřiznání průkazu OZP v jednom ze 3. stupňů  (TP, ZTP, ZTP/P). K průkazu ZTP se váže bezplatná doprava MHD a sleva 75% na vnitrostátní vlakovou a autobusovou dopravu. Průkaz ZTP/P má stejné výhody jako ZTP + bezplatná doprava průvodce ve vnitrostátní hromadné dopravě.
Pokud byste se potřebovala na něco doptat, můžete se na mne obrátit e- mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice