kde-muze-zaparkovat-navstevnik-s-prukazem-ztp-v-brne-kdyz-si-neco-potrebuje-v-brne-vyridit

Poradenstvíkde-muze-zaparkovat-navstevnik-s-prukazem-ztp-v-brne-kdyz-si-neco-potrebuje-v-brne-vyridit
Jiří Daněk asked 5 years ago
1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den, pane Daňku,
 
děkujeme za Váš dotaz. Po podzimním zavedení rezidentního parkování a zóny s omezením vjezdu do centra města se může parkování v Brně zdát složitější než dříve. Avšak pokud je návštěvník držitelem průkazu ZTP a má vyřízený i parkovací průkaz pro OZP (tzv. modrou kartičku), může zaparkovat na místech vyhrazených pro OZP bez ohledu na to, zda se toto místo nachází v některé zóně rezidentního parkování.
Pokud však tento návštěvník potřebuje vjet i do oblasti s omezením vjezdu (oproti zónám rezidentního parkování je menší, vztahuje se na nejužší centrum města), je nezbytné vyřídit si i bezplatné povolení k vjezdu. Toto povolení si lze vyřídit osobně, případně on-line, pokud návštěvník má datovou schránku či elektronický podpis.
Bližší informace k vyřízení povolení k vjezdu, mapu s vyznačenou zónou s omezením vjezdu či s vyznačenými vyhrazenými parkovacími místy pro OZP naleznete na http://www.parkovanivbrne.cz/dokumenty/informace-pro-ztp-108, případně na http://www.parkovanivbrne.cz/dokumenty/manual-parkovaciho-systemu-vsechny-informace-na-jednom-miste-114.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se můžete samozřejmě opět obrátit na poradnu PCF (poradna@pcfenix.cz; 739 646 396) či přímo na mne (vesela@pcfenix.cz; 739 646 396).
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.