Kolik si mohu přivydělat k plnemu invalidnimu důchodu 3.stupne

PoradenstvíKolik si mohu přivydělat k plnemu invalidnimu důchodu 3.stupne
Adriana asked 3 years ago

Dobrý den mám na vás velkou prosbu pobírám plný invalidní důchod 3.stupne jsem od malička na inv.voziku bez dolních končetin a chci se zeptat kolik si mohu k důchodu přivydělat když jsem na dpp a dělám pouze pár směn měsíčně nepravidelně děkuji 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Adriano,
 
děkujeme za Váš dotaz. Výši výdělku při pobírání ID III. stupně současná legislativa žádným způsobem neupravuje, tedy ani nestanovuje žádnou maximální výši. Lze tedy říct, že si můžete přivydělávat neomezeně.
Pro jistotu však ještě doplním, že při výkonu zaměstnání při III. stupni ID je zapotřebí dbát především na to, aby tento výkon zaměstnání neměl negativní vliv na Váš zdravotní stav – doporučuje se proto vhodnost daného zaměstnání konzultovat s ošetřujícím lékařem. Také se doporučuje pracovat pouze na zkrácený úvazek či dohodu, což však již ve svém dotazu uvádíte, že pracujete na DPP a pouze pár směn měsíčně.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix nebo na jiném vhodném místě v Brně.
Omluvte také prosím delší prodlevu v zaslání odpovědi – tato prodleva byla způsobena vánočními svátky, kdy bylo ParaCENTRUM Fenix uzavřeno, a také aktuálním personálním oslabením poradenství z důvodu nemocí. Děkujeme za pochopení.
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice