konec-rodicovskeho-prispevku

Poradenstvíkonec-rodicovskeho-prispevku
Iva asked 3 years ago

Dobrý den, potřebovala bych radu jak postupovat při ukončení rodičovského příspěvku.  Nynejsi RP mi konci 8/2020 a poslední výplata dávky dorazi 9/2020. Jsem opět tehotna a termín porodu mám 11/2020 ale nemám už nárok na PPM, protože mi v roce 12/2017 skončil pracovní poměr. Jak mám postupovat po ukončení nynějšího RP do doby než budu po porodu žádat o nový RP na další ditko. V případě ze bych se prihlasila na Up mám nárok na podporu v nezamestanosti v době 9/2020,10/2020?  Dekuji. Iva

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Ivo, 
děkujeme za Váš dotaz. Hned na úvod si Vás dovolím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod. Váš dotaz nespadá do našeho poradenství, proto bych Vás odkázala přímo na příslušnou pobočku úřadu práce, a to nejlépe na podporu v nezaměstnanosti. 
O změně budete muset informovat zdravotní pojišťovnu (buďto jí oznámíte, že jste evidovaná na ÚP, nebo se budete muset nahlásit jako osoba bez zdanitelných příjmů a ty dva měsíce byste si uhradila pojistné sama). 
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková