Koupě auta

PoradenstvíKoupě auta
Michal Matějíček asked 3 years ago

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jak je to při pořizování dalšího vozu z příspěvku od státu. Momentálně vlastním auto které jsem pořizoval již před 8 lety. Na úřadě mi řekli že nemůžu v určitý okamžik vlastnit 2 auta pořízené ze státního příspěvku a že musím stávající auto na někoho přepsat než ho prodám. Moc díky za radu. S pozdravem Michal Matějíček 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Matějíčku,
děkujeme za dotaz. Píšete, že jste si pořizoval automobil již před 8 lety. Pokud tomu správně rozumím, nyní byste si chtěl zažádat o příspěvek na nový vůz, avšak na úřadě Vám řekli, že nemůžete být vlastníkem dvou automobilů. Ověřovala jsem si tuto informaci na úřadu práce. Vzhledem k tomu, že již uběhla doba 7 let, můžete si podat novou žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku – automobil. To, že jste vlastníkem vozu, který jste v minulosti pořídil z příspěvku od úřadu práce, zde není překážkou, nemusíte jej tedy přepisovat nebo prodávat. Můžete být zároveň vlastníkem dvou automobilů.
Jestliže budete mít další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396 (na naši poradnu).        
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice