Lhůta odvolání příspěvek na péči

PoradenstvíLhůta odvolání příspěvek na péči
HV asked 5 years ago

Dobrý den,
prosím o informaci, za jak dlouho mě ÚP vyrozumí když jsem se odvolal při přezkoumání příspěvku na péči. Našel jsem, že ÚP má 30 dní na to, předat odvolání správnímu orgánu. Odvolání jsem posílal cca před třemi měsíci.
Děkuji za odpověď.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den,
 
děkujeme za Váš dotaz. V případě odvolání se proti rozhodnutí dochází k opětovnému posouzení lékařem posudkové služby. Úřad práce i Lékařská posudková služba mají stanovené lhůty, do kdy mají záležitost vyřídit – v případě úřadu práce se jedná o 90 dní (30 dní na předání odvolání a spisu správnímu orgánu + 60 dní na vydání rozhodnutí); v případě Lékařské posudkové služby je to 60 dní, přičemž tato lhůta může být ze závažných důvodů ještě o 30 dní prodloužena (především z důvodu nedostatku posudkových lékařů skutečně dochází k prodlužování této lhůty). Dohromady tedy může řízení o odvolání trvat až 150, resp. 180 dní.
V případě, že jste odeslal své odvolání před asi 3 měsíci, doporučuji Vám kontaktovat pracovnici úřadu práce, která Vaši záležitost vyřizuje (kontakt na ni najdete na rozhodnutí, proti kterému jste se odvolával), a zeptat se, v jaké fázi se Vaše odvolání právě nachází. V případě, že Vaše odvolání bude u posudkového lékaře, můžete kontaktovat přímo jeho. Kontakt na něj by Vám mohla sdělit pracovnice úřadu práce, případně jej naleznete na stránkách České správy sociálního zabezpečení (http://www.cssz.cz/cz/kontakty).
Jak vyplývá z výše uvedených lhůt a podle Vámi uváděných informací lze předpokládat, že o výsledku odvolání by Vás měl úřad vyrozumět přibližně za 5 až 6 měsíců od podání odvolání.
V případě jakýchkoliv doplňujících či dalších dotazů se na mne či na kolegy můžete obrátit prostřednictvím e-mailu (vesela@pcfenix, příp. poradna@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.