Manžel je invalidní důchodce 3. stupně – mohl by zažádat o příspěvek na obědy? Můžete mi poradit jestli je to možné?

PoradenstvíManžel je invalidní důchodce 3. stupně – mohl by zažádat o příspěvek na obědy? Můžete mi poradit jestli je to možné?
Iva Jakubcová asked 4 years ago
1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Jakubcová,
 
děkujeme za Váš dotaz. Příspěvek na obědy, který by byl vyplácen žadateli, v současné době žádný není. Je však možné využívat dovážku obědů z pečovatelské služby v místě Vašeho bydliště. Ceny těchto obědů bývají obvykle o něco nižší než ceny poledních menu v restauračních zařízeních a obvykle jsou nabízeny i varianty pro různé typy diet – konkrétnější nabídka se však liší v závislosti na poskytovateli služby. Dovoz obědů od pečovatelské služby je jednou z mnoha služeb, na jejichž úhradu je primárně určen příspěvek na péči (pokud byste měla zájem, mohu Vám k této dávce poskytnout bližší informace – např. kde a jak zažádat o přiznání či zvýšení příspěvku apod.).
 
V případě doplňujících či dalších otázek, příp. pokud byste potřebovala poradit či pomoct s vyplněním žádosti, se na poradnu PCF či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím on-line poradny, e-mailem (poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz) či po telefonu (tel. č.: 739 646 396). Po předchozí domluvě je možné i osobní setkání u nás v ParaCENTRU Fenix, případně jinde v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice