Mateřská dovolená

PoradenstvíMateřská dovolená
Barbora asked 3 years ago

Dobrý den, prosím a radu, jsem v 6 TT.  a zároveň zaměstnaná zako zdravotní sestra ve zdejší nemocnici od minulého roku (srpen). Můj dotaz zní, zda-li dosáhnu nároku na mateřskou dovolenou, pokud budu na PN cca od prvního února(z důvodu rizika nákazy infekcí). Mě odpracované dny činí cca 200 kalendářních dní. Termín porodu cca 24.9. 2020. Děkuji předem za odpověď. 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Barboro,
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, zda budete mít nárok na mateřskou (peněžitou pomoc v mateřství), pokud budete v PN od prvního února.
K nároku na mateřskou je třeba mít odpracováno 270 kalendářních dní v posledních 2 letech. K Vašim 200 odpracovaným dnům, které zmiňujete, se pravděpodobně budou připočítávat i dny kdy budete v PN, protože pracovní poměr stále trvá. Tudíž by ve Vašem případě byla splněna podmínka 270 odpracovaných dní. Pro upřesnění informací doporučuji obrátit se na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ).
Pokud byste měla další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396. Případně si domluvit osobní konzultaci.
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice