Mnestické funkce

PoradenstvíMnestické funkce
Jana asked 5 years ago

Dobrý den, byla jsem u psychologa, mám problémy s pamětí asi po chirurgických zákrocích,  úrazech hlavy…
Mám mnestické MQ pod 80, funkce na úrovni retardace/ nižší průměr, iQ mi vyšlo nevyvážené, pod 90, Snížená schopnost vizuální percepce a percepční diskriminace s nižší kapacitou pozornosti.
Někdy nerozumím co mi lidi říkají, jako bych to neuměla dekódovat. Nikdy jsem nebyla komunikativní typ, až po dlouhé době, s kolektivem , který dlouhodobě znám, to většinou trvá stále.  Mám problémy se štítnou žlázou, píská mi v uších, preferuju sportovní aktivity do vysílení, ráda kreslím na Pc a obrázek i několikrát vylepším i v následujících dnech. Literatura mě zajímala vždy odborná, určitá témata. Pokud jsem platonicky zamilovaná, o svém objektu samozřejmě romanticky sním – do případného odmítnutí. Neumím porušovat pravidla institucí.(např. termíny zkoušek na VŠ při individuálním studijním plánu, nebo mi chybí kus mozku).  Jsem celkově pomalejší, ale courám sem a tam po chodbách, nádražích, před přechodem se i točím v kruhu občas. Nechápu třeba, když mi vedoucí studijní práce odpověďěl, že se na to podívá, nepochopila jsem, že jsme v závazném poměru, již. Na jednom pohovoru mi potencionální zaměstnavatel začal něco vykládat o srandičkách a pak, že kdybych se v případě nudy mohla věnovat čištění oken mimo administrativu.
Například jsem si udělala šablonu na e-mailovou komunikaci, aby mi nechyběla příloha, pozdrav, poděkování. 
Špatně si pamatuji lidi, na ty o kterých předpokládám, že se s nimi budu potkávat, civím, aby mi utkvěli v paměti. Ty co mají sociální statusy s fotkou si pamatuji mnohem dřív.
 
Příbuzní se začali zajímat o schizofrenii.
Děkuji za odpověď
Jana, kolem čtyřicítky ( prosím, odpověď i na e-mail )
 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den, paní Jano,
 
děkujeme, že jste se obrátila na poradnu ParaCENTRA Fenix. Z Vašeho příspěvku však bohužel není zřejmé, na co se ptáte, případně jaké informace od nás potřebujete. Prosím Vás tedy, abyste nám svůj dotaz upřesnila. Upřesněný dotaz můžete opět vložit sem, případně jej můžete zaslat na e-mail poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz.
Dovoluji si ještě upřesnit, že v rámci naší poradny jsme schopni poskytnout relevantní informace lidem s tělesným postižením. Lidem s jiným typem postižení můžeme pomoct např. nalézt kontakty na organizace či zařízení s daným zaměřením.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.