Nárok na invalidní důchod

PoradenstvíNárok na invalidní důchod
Michala asked 2 years ago

Dobry den, ráda bych se zeptat jestli bych měla nárok na ID. Nemohu to nikde v tabulkách najít. Trpím od narození Adrenogenitalnim syndromem se solnou poruchou, doživotní léčba kortikoidy.. Mám kvůli tomu spoustu zdravotních problémů ikdyz ne závažných.. Nechci se ztrapnit u lékaře. S pozdravem Hartmanová 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Hartmanová,
 
děkujeme za Váš dotaz. Nárok na přiznání invalidity a invalidního důchodu lze posoudit nejlépe přímo na základě Vámi podané žádosti o invalidní důchod. Posudkový lékař pečlivě posoudí Váš zdravotní stav a jeho možný vliv na snížení pracovní schopnosti. V případě, že by Váš zdravotní stav neodpovídal některému ze tří stupňů invalidity, byla by Vaše žádost zamítnuta. Toho, že byste se podáním žádosti nějak ztrapnila u lékaře, se rozhodně obávat nemusíte. 
O invalidní důchod je nezbytné požádat osobně na pobočce okresní správy sociálního zabezpečení. Informace o tom, co je nezbytné vzít si s sebou, naleznete na internetových stránkách České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ; http://www.cssz.cz/invalidni-duchod). Vzhledem ke stále ještě poměrně nepříznivé situaci kvůli koronaviru doporučuji kontaktovat pracoviště v místě Vašeho trvalého bydliště a sjednat si s pracovnicí konkrétní termín. Kontakty naleznete na stránkách ČSSZ (http://www.cssz.cz/web/cz/kontakty), případně je možné objednat se on-line (http://www.objednani.cssz.cz/). 
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz) nebo telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice