Nárok na invalidní důchod

PoradenstvíNárok na invalidní důchod
Roman Kokrda asked 1 year ago

Prosím o radu. Jsem už 1 rok v pracovni neschopnosti po artroskopii kolene ,během této doby bylo zjištěno, že je nutné provést tep kolene,která byla provedena  . Pracuji jako řezník prodavač. Nyní jsem požádal o prodloužení podpůrci doby a bylo mi vyhověno na dobu 3. měsíců , současně jsem požádal o invalidní důchod , který mi doporučil odborní lékaři vzhledem k mému zaměstnání,tato žádost mi byla zamítnuta s tím , že nesplňují podmínky pro udělení invalidity .V současné době jsem po rehabilitaci a mám jet do lázní bolest  v operovaném miste je  dosti velká a nejsem schopen větší namahyJak se mohu domoci uznání invalidity. Nejsem lenoch, pracoval bych rád,ale bolest je větší než  bych  mohl při zatížení snést.Dekuji za odpověď

1 Answers
zeManek624 Staff answered 1 year ago

Dobrý den, pane Kokrdo,
 
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se na možnost uznání invalidity kvůli přetrvávajícím potížím.
Nejprve si dovolím zmínit, že na základě Vaší žádosti byla výplata nemocenského prodloužena v maximální možné délce (tedy o 3 měsíce). Podle potřeby však můžete požádat o prodloužení podpůrčí doby opakovaně, celkem až 4x. Pokud Vám tedy byla výplata prodloužena o 3 měsíce, cca měsíc před uplynutím této prodloužené doby můžete podat žádost o prodloužení znovu.
Ve svém dotazu bohužel neuvádíte přesněji důvod, proč Vám invalidita přiznána nebyla – např. zda posudkový lékař předpokládá výraznější zlepšení po absolvování lázeňského pobytu, nebo byl pokles pracovní schopnosti menší, než alespoň 35 %, apod. V současné době máte v podstatě dvě možnosti – buďto proti současnému rozhodnutí podat námitku (tu lze podat do 30 dní od převzetí rozhodnutí ČSSZ – pozor, nezaměňovat s posudkem o invaliditě), nebo počkat po absolvování lázeňského pobytu a poté zkusit podat žádost o invalidní důchod znovu. 
V případě, že byste se rozhodl podat námitku, bylo by vhodné mít k dispozici nové lékařské zprávy. S vyhotovením námitky bychom Vám samozřejmě pomohli, pokud byste měl zájem.
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396, nebo 739 359 489) či prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. zamazalova@pcfenix.cz). 
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice