Nárok na příspěvek

PoradenstvíNárok na příspěvek
Tereza asked 2 years ago

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na nějaký finanční příspěvek od státu když v únoru 2021 jsem vyčerpala Ročičovský příspěvek a následně se přihlásila na pojištovnu jako Osoba pečující o dítě do 7 let. Syn do školky nechodí, máme v plánu ho v květnu přihlásit a pokud bude přijat tak by nastoupil v září. V současné době nemám vůbec žádné příjmy, přítel podniká, tak nemám ani nárok na přídavky na dítě. Děkuji za odpověď.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, Terezo,
 
děkujeme za Váš dotaz, avšak hned v úvodu Vás musím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech, jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod. Proto má odpověď na Váš dotaz bude spíše obecnější.
Nárok na příspěvky je obvykle posuzován podle příjmů domácnosti – např. nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, které žije v rodině (domácnosti), jejíž rozhodný příjem je nižší než 2,7násobek částky životního minima rodiny (domácnosti). Pro nárok na dávku se posuzuje příjem za předchozí kalendářní čtvrtletí, za příjem se považuje i rodičovský příspěvek. Samotná skutečnost, že Váš přítel podniká, není překážkou pro to požádat o přídavek na dítě či jiný příspěvek.
Pro více informací Vám doporučuji obrátit se na pobočku úřadu práce v místě Vašeho bydliště.

S pozdravem a přáním hezkého dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice