Nemoc z povolání a invalidní důchod 2 stupně

PoradenstvíNemoc z povolání a invalidní důchod 2 stupně
Miroslava Kadlecová asked 2 years ago

Dobrý den, v roce 2018 mi byla přiznána nemoc z povolání karpalni tunely, firma mne preradila na pracoviště podle nich odpovídající zdravotnímu stavu proti tomu jsem písemně podala požadavek že to není práce vhodná, přesto jsem to vyskousela, ale onemocněla jsem nádorovým onemocněním, byl mi přiznán důchod 2 stupně na onkologické onemocnění, musím se vrátit do firmi a čekat co mi dá za práci a pokud mne budou chtít propustit náleží mi odstupné? Necítím se na práci na plný úvazek. Děkuji za odpověď Kadlecová 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, paní Kadlecová,
děkujeme za Váš dotaz.
Váš zaměstnavatel Vám může s ohledem na Váš zdravotní stav upravit jak výši úvazku, tak nalézt jinou, vhodnější, pracovní pozici. V případě, že byste se se svým zaměstnavatelem nedohodli na žádném řešení, bylo by možné ukončit pracovní poměr ze zdravotních důvodů.
Pokud dostanete výpověď ze zdravotních důvodů, záleží, jak Vám lékař pracovně lékařské služby (tzv. závodní lékař) napíše zprávu, ale většinou  odstupné nenáleží.
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše sociální poradenství či přímo na mě můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. partysova@pcfenix.cz)
S přáním příjemného dne
Mgr. Petra Elizabeth Partyšová, DiS.
sociální pracovnice