Odškodnění z autonehody

PoradenstvíOdškodnění z autonehody
Magdaléna Novotná asked 1 year ago

Dobrý den, v pátek jsem měla autonehodu, nebyla jsem viníkem. Přímo při nehodě byla zraněná osoba, která to zavinila. Mně v tu chvíli nic extra nebylo, dokázala jsem z auta vylézt po svých. Nikdo ze záchranných složek se mě neptal jestli mi něco je anebo jestli potřebuju pomoc. Jenže bolesti krční páteře a bolesti hlavy se s odstupem ( 2 dny po nehodě) stupňovaly tak, že jsem musela navštívit lékaře k ošetření a vystaveni PN. Byla jsem i u svého obvodního lékaře, kvůli hematomům od pásu a trošku uklidňujícím práškům kvůli té nehodě – dosti nespím a mám úzkosti z té nehody. 
Mohu po pojišťovně viníka požadovat nějakou kompenzaci za tyhle věci? A pokud ano, jak bych měla postupovat? Zatím je v řešení tedy jen škoda na autě.. 
Díky za váš čas. 
Novotná 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 1 year ago

Dobrý den, paní Novotná,
 
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, jak lze postupovat v případě, že se u Vás dodatečně projevily následky autonehody.
Nejvhodnějším postupem by bylo poradit se ohledně postupu s nějakým právníkem. Z našich zkušeností mohu předat kontakt na Advokátní kancelář JUDr. Špitálské, která poskytuje právní poradenství bezplatně. Kontakt na ni naleznete zde: http://www.akspitalska.cz/.
 
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396) či prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice