Odškodnění

PoradenstvíOdškodnění
Jan Strnad asked 2 years ago

Zdravím mám problém a potřeboval bych poradit. Byl jsem 2x potrestan os soudem v Třebíči za jeden přecin, dostavilo se mi psychyckych utrap potřeboval bych pomoci ve věci odškodnění v oblasti psychyky děkuji za odpověď. 

1 Answers
Ladislav Loebe answered 2 years ago

Vážený pane Strnade,
pokud jste byl poškozen při výkonu státní moci, můžete se obrátit na ministerstvo spravedlnosti, které má tuto agendu v gesci. Níže uvádím odkaz na web ministerstva spravedlnosti, kde získáte potřebné informace a kontakty na osoby, které Vám pomohou Vaši věc vyřešit.
Odkaz zde: https://www.justice.cz/web/msp/odskodnovani2?clanek=uplatneni-naroku-na-nahradu-skody-zpusobene-pri-vykonu-statni-moci-doslo-li-ke-skode-v-obcanskem-soudnim-rizeni-nebo-v-rizeni-trestnim-v-soudnictvi–1
Pokud se skutečně stalo, co tvrdíte, stát by Vám měl prostřednictvím ministerstva spravedlnosti poskytnout adekvátní náhradu, prokážete-li že ke škodě došlo a jaká je její výše. Doporučuji se obrátit na některou advokátní kancelář ve Vašem regionu, která se touto agendou zabývá, aby Vám k vymožení adekvátní náhrady za utrpěnou nemajetkovou újmu pomohla.
Mgr. Ladislav Loebe