Ošetřovné

PoradenstvíOšetřovné
Petra Salvová asked 3 years ago

Dobrý den, potřebovala bych poradit, od března, kdy zavreli školy kvuli koronaviru, jsem nedostala ani jednou ošetřovné, takže jsem byla několik měsíců úplně bez výplaty. Je možnost nějak to řešit, dostat ty peníze zpětně? Dcera měla zavrenou školu od 9.3 do 30.6. Děkuji za odpověď a řadu jak to řešit. S pozdravem Salvová 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Salvová,
děkujeme za Váš dotaz. Hned na úvod si Vás dovolím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod. Váš dotaz nespadá do našeho poradenství, proto bych Vás odkázala přímo na příslušnou správu sociálního zabezpečení, kde Vám pracovnice budou schopny sdělit, proč Vám nebylo ošetřovné vyplaceno.
Pokud se nacházíte v tíživé finanční situaci, je možné požádat si na úřadu práce o dávky hmotné nouze, kam spadá příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a mimořádná okamžitá pomoc. Níže naleznete příslušné odkazy na formuláře žádostí a bližší informace daných o dávkách.
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zivobyti
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-doplatek-na-bydleni
https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc-vazna-mimoradna-udalost-spojena-s-covid-19
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková