OSVČ minimální zálohy a výše invalidního důchodu

PoradenstvíOSVČ minimální zálohy a výše invalidního důchodu
Jan G. asked 2 years ago

Dobrý den,
je mi 30 let a 10 let jsme OSVČ – příjem cca 500 tis. Kč ročně a odvádím minimální zálohy na soc. a zdra. (v součtu cca 4500 Kč). Našel jsme mnoho klakulaček pro výpočet předpokládaného inval. důchodu pro zaměstnance, pro OSVČ však žádnou. Prosím o radu, kde podobnou kalkulačku najít. Případně máte představu, jaký by byl zhruba inval. důchod (jednotlivé stupně) v mém případě?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Kalkulačku pro výpočet invalidního důchodu přímo pro OSVČ se mi také nepodařilo vyhledat. Není v možnostech naší poradny vypočítat Vám invalidní důchod (jednotlivé stupně invalidity), a to ani přibližně. Výše invalidního důchodu závisí na mnoha proměnných. Doporučila bych Vám kontaktovat přímo Okresní správu sociálního zabezpečení dle Vašeho trvalého bydliště, zde by Vám měli dát konkrétní odpověď na Vaši otázku. Případně můžete zavolat na call centrum ČSSZ (Tel. 800 050 248).
Pokud byste se potřeboval na něco doptat, můžete se na mne obrátit e-mailem (soulakova@pcfenix.cz) nebo telefonicky 739 646 396 (na naši poradnu).
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice