pan

Poradenstvípan
Frantisek Kovarik asked 2 years ago

dobry den chci se zeptat  v roce 2021 v cervenci me byl priznan invalidni duchod 3 stupne mam dnovou artrozu vech kloubu jak na nohach tak i na rukach a na vic v prosinci  presne 30 prosince 2021 jsem prodelal mozkovou mrtvici…jak mi byl duchod pridelen musel sem skoncit praci v kamionove doprave po 40 letech… z duchodu nevychazim po zaplaceni najmu a vseho ostatniho….tak se chci zeptat jestly mam narok na nejaky socialni prispevek… po odecteni exekuce z duchodu mi zustava 11390kc ztoho platim najem 7500kc a ostatni veci tj. pujcka a internet….tak se ptam jestly je mozne si zazadat o nejaky socialni prispevek…dekuji

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 2 years ago

Dobrý den, pane Kovariku,
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, při své tíživé sociální situaci, na které dávky máte nárok.
V případě, že máte nedostatek finančních prostředků, můžete požádat o příspěvek na bydlení. Orientační výpočet zjistíte v online kalkulačce. Obecně lze říci, že vyjde-li daný výpočet nad 500 Kč, dá se říci, že Vám nárok na příspěvek vznikne.
Pro případné další možnosti dávek můžete vyzkoušet tzv. sociálního poradce.
Na základě těchto online pomocníků doporučím navštívit úřad práce a podat patřičné žádosti.
Současně můžete požádat o oddlužení, pokud splňujete podmínky. Zkuste v okolí Vašeho bydliště najít organizaci, která pomáhá s oddlužením. Kdyby bylo třeba, pomohu Vám ji dohledat.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice