Pani

PoradenstvíPani
TISA asked 3 years ago

Dobrý den ..jak se mám zachovat a co dělat když pobírá pris.na bydlení. Dokladala jsem smlouvu z práce spíš smlouvu o provedení práce. Tak že mi neplatí zdrav.poj a když jsem doma taky nic.Ale v té práci mám dvě smlouvy o proved.prace .O provedeni prace ,ale každá je na jinou firmu. Já  na soc.dala jen jednu a tu druhou ne .Kdyz jsem byla žádat 2 ctvr. na soc.tak mi sdělily  že jsem jim nepriznala druhou smlouvu .Nejspíš na to prisly kdyz 1.ctvrd.se nemuselo chodit žádat a automaticky to posilaly všem  ,ale nejspíš zadaly o vydelek na firmě kde jim ucetni dala obě dvě smlouvi o provedeni prace. Popravdě jsem brala na jedné 8500 a na druhé 10200 ..jsem samozivitelka z dítětem nájemné mám 16000 tis tak to co jsem vydelala na obou smlouvach jsem platila najemne a co mi posilala soc..necelich 10000 tis jsem s toho zila z dítětem celý měsíc. Tato prace je noční od 20 do 1 rano ..úklid..Tak že mě stoji noční doprava domu neco a platim za hlídání..dite je 7 let ..Tato prace mi vyhovuje jelikož dítě mi chodí na hokej a je velmi dobry veskeri cas a treninky venuju jen jemu …a co mam teď dělat…Mam se dohodnout o splátkový kalendář..nebo ja uz nevím jsem bezradna prosim za radu co a jak to mam resit ..moc dekuji ..
 

1 Answers
Ladislav Loebe answered 3 years ago

Vážená paní Tiso,
 
z Vašeho dotazu není moc jasné, jaký je Váš problém. Ptáte se, zda si máte dohodnout splátkový kalendář, ale není mi jasné z jakého důvodu. Pokud je důvodem neoprávněné čerpání ošetřovného nebo nějaký jiný důvod, je dobré se obrátit na úřad, vůči kterému máte dluh a komunikovat především s tímto úřadem. Je dobré domluvit si nejlépe osobní schůzku či osobně se dostavit a objasnit Vaši celkovou situaci.
Pokud je důvodem Vašeho dluhu jiná věc, abych mohl poskytnout relevantní právní radu, bylo by dobré, doručit mi nějakým způsobem kopii rozhodnutí nebo usnesení úřadu, který po Vás dlužnou částku vymáhá a z jakého důvodu.
Kontakt: loebe@pcfenix.cz; tel.: +420 607 823 730.
 
Mgr. Ladislav Loebe