parkování v Brně Hybešova ZTP

Poradenstvíparkování v Brně Hybešova ZTP
Josef Slezák asked 3 years ago

Dobrý den, jsem držitele průkazky ZTP a jezdím z Přibyslavi k zubnímu lékaři Onbřeji Pavlíkovi do ulice Hybešova 310/65. Teď tam je vyznačena modrá zóna s vyhrazenými dvěma místy pro \”invalidy\”. Mohu zde jako přespolní parkovat ? Je parkování zdarma _ Děkuji za odpověď

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Slezáku,
děkujeme za Váš dotaz. Pro lepší přehlednost Vám odpovídám na Váš dotaz prostřednictvím naší on-line poradny. Dle aktuálních informací parkovat můžete ve všech zónách jednou denně na 3 hodiny zdarma. Parkování ZDARMA pro osoby ZTP/P je možné využít jednou za kalendářní den v jedné oblasti a uživatel musí mít oprávnění. V případě, kdybyste však jel přímo do historického centra města Brna, což je zóna A, musíte si již vyřídit povolení k vjezdu, které můžete vyřídit buď:
– Osobně na kontaktním pracovišti v ulici Zvonařka 5
– Elektronicky prostřednictvím datové schránky nebo s elektronickým podpisem (dokument Žádost o založení osobní stránky uživatele a zaslání nezbytných příloh)
– S neověřenou plnou mocí a potřebnými dokumenty lze pověřit kohokoliv, aby oprávnění vyřídil v zastoupení
– Vyřízení parkovacího oprávnění je ZDARMA
Více informací ohledně parkování v Brně naleznete na webových stránkách https://www.parkovanivbrne.cz a https://www.parkovanivbrne.cz/mapa/.
Pokud byste měl jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková