Péče o dítě

PoradenstvíPéče o dítě
Tomáš Raszka asked 3 years ago

Dobrý den chtěl bych se zeptat syn je v péči u bývalé manželky jenže evidentně psichicky u ní strádá jeho matka neprojevuje k němu žádné mateřské pocity synovi je 11 let neustále mně před ním vulgárně uráží a taky často uráží i syna , nepouští ho nikde ven jen musí sedět doma když je u ní v žádné volné chvíli se mu nevěnuje ani netráví čas raději si vezme mobil a syna pošle do pokoje syn u ní nemá žádnou mateřskou lásku . Ano materiálně ho zajistí ale to je vše co k němu cítí a od té doby co smí bydlí její přítel je to horší vulgárně mně urážejí před synem a i taky její přítel vykládal před synem že mně zabije že má  na to lidi syn je z toho psychicky špatný vůbec se domů netěší a pro si mne ať nic neříkám jeho matce protože si to pak na ním vybíjí . Chtěl bych se zeptat jestli mám nějakou šanci dostat syna do péče ikdyz nemám žádné důkazy jen to co mi řekl syn a může mi to jen potvrdit. ( Například : bylo vysvědčení a jeho matka mu jen řekla že máš dobře vysvědčení a dala mu 200kc , a syn mi říkal víš tati já bych raději kdyby mně mamka objal a dala pusu ) 

1 Answers
Ladislav Loebe answered 3 years ago

Vážený pane Raszko,
 
bohužel Vás odpovědí nepotěším. Tento druh poradenství či právní pomoci naše poradna/organizace neposkytuje.
Doporučuji se obrátit na příslušný odbor OSPOD v místě Vašeho bydliště, který by Vám měl být schopen poskytnout požadované informace a podporu. Další možností, jak intervenovat ve Vaší věci, je obrátit se na některou s advokátních kanceláří, zabývajících se oborem rodinného práva. Tato právní pomoc už ale nebude bezplatná.
Níže uvádím odkaz na web, který by Vám mohl poskytnout alespoň základní informace v kostce. Odkaz zde: SVĚŘENÍ DÍTĚTE DO PÉČE – JAK POSTUPOVAT – AZ Rodina – to nejlepší pro rodinu – internetový portál (nejen) pro rodiče