Pnp

PoradenstvíPnp
Marta asked 2 years ago

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dceři zjistili že má pravděpodobně alergii na lepek a že musí dodržovat přísnou bezlepkovou dietu a hraniční lehkou mentální retardaci, chtěla jsem se informovat jestli má nárok na příspěvek na péči aspoň v 1 stupni. Děkuji za odpověď Durčosová

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den paní Durčosová.
Děkujeme za Váš dotaz a omlouváme se za zpoždění, které vzniklo v důsledku stěhování Paracentra Fenix a stávajícími výpadky internetu. Váš dotaz je příliš krátký a obecný, nicméně se pokusím odpovědět.
Zjištěné skutečnosti ohledně zdravotního stavu Vaší dcery si zajistěte ve formě lékařských zpráv a podejte žádost o příspěvek na péči. Ten můžete stáhnout nebo vyplnit na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí (https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-peci), nebo si vyplníte formulář na pobočce Úřadu práce. Žádost se podává na kontaktním pracovišti krajské pobočky Úřadu práce, v místě trvalého pobytu žadatele o příspěvek.
Po podání žádosti provede Krajská pobočka Úřadu práce (sociální pracovník) pro účely rozhodování o příspěvku sociální šetření. Následně krajská pobočka Úřadu práce zašle příslušné okresní správě sociálního zabezpečení žádost o posouzení stupně závislosti osoby. Na základě tohoto posudku pak krajská pobočka Úřadu práce vydá rozhodnutí o tom, zda se příspěvek na péči přiznává a v jakém stupni závislosti či nikoliv.
V případě doplňujících nebo dalších dotazů se můžete obrátit opět na naše sociální poradenství či přímo na mne, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz, příp. hytych@pcfenix.cz) či telefonicky (tel. č.: 739 646 396).
S přáním příjemného dne
Mgr. Petr Hytych
sociální pracovník