Porodné

PoradenstvíPorodné
Petra asked 4 years ago

Dobrý den, ráda bych prosím věděla , když si požádám zpětně o porodné např v dubnu a tou dobou se má zvyšovat životní minimum, bude mi počítáno to aktuální nebo to z předešlého roku, kdy se narodilo dítě? A ještě jeden dotaz. Otec je osvč plátce dph, jak se u něj dokládá příjem? Dítě narozeno v červnu 2019. Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Petro,
 
děkujeme za Váš dotaz. Podmínky nároku na porodné musí být vždy splněny k datu narození dítěte. Životní minimum by se tedy počítalo z částek platných k červnu 2019.
Co se týká doložení příjmu otce, mělo by se vycházet z posledního podaného daňového přiznání. Pro získání zcela konkrétních informací se prosím obraťte na úřad práce, který má tuto agendu na starost. ParaCENTRUM Fenix je organizace, která poskytuje služby lidem se získaným poškozením míchy a primárně informace týkající se dávek pro osoby se zdravotním postižením. Porodné do této oblasti nespadá, proto jsme schopni poskytnout pouze nejzákladnější informace. Děkuji za pochopení.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix nebo na jiném vhodném místě v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice