Práce na vrátnici

PoradenstvíPráce na vrátnici
Kamila Hlebova asked 4 years ago
  1. Dobrý den v květnu mi byl přiznán důchod invalidní třetího stupně a mám nabídku pracovat na vrátnici 12hod směny otázka jestli nepřijdu o důchod 
1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Hlebová,
děkujeme za Váš dotaz. Výdělečná činnost při pobírání invalidního důchodu není zákonem nijak omezena v žádném stupni invalidity, co se týče výdělku ani délky pracovního úvazku. Záleží tedy především na Vašem zdravotním stavu, v jakém rozsahu práci budete moct vykonávat.
To, zda může dojít k přezkumu a následnému snížení stupně invalidity ve Vašem případě, Vám nejsem schopna zodpovědět, jelikož k přezkumu může dojít kdykoliv, a to bez ohledu na to, zda člověk pracuje či ne. Vzhledem k tomu, že jste příjemcem invalidního důchodu třetího stupně, tak bych Vám doporučila spíše pracovat na poloviční úvazek nebo úvazek ještě kratší. Jinak řečeno ideální by pro Vás byla práce na 15 hodin až 20 hodin týdně. Ve Vašem případě to tedy znamená, že jako příjemce invalidního důchodu třetího stupně, v případě poklesu pracovní schopnosti o 70 %, můžete využít Vašeho zbytkového potenciálu 30 %. Jedná se však pouze o doporučení a záleží především na Vás, jak se cítíte a na jaký úvazek jste schopna pracovat a také na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře. V tomto případě bych Vás tedy odkázala na Vašeho praktického lékaře, který zná Váš zdravotní stav nejlépe a může také objektivně posoudit dopad délky pracovní doby a pracovní náplň na Váš zdravotní stav.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková