prace-pri-iii-stupni-invalidity

Poradenstvíprace-pri-iii-stupni-invalidity
Petra Ždárská asked 4 years ago

Mužu při III stupni invalidity po léčbě rakoviny prsu ,pracovat brigadně nebo na dohodu u dvou firem? V každé jen par hodin tydně?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Ždárská,
děkujeme za Váš dotaz. Dle české legislativy může příjemce invalidního důchodu svůj zbývající pracovní potenciál využít podle svého vlastního uvážení. Z čehož následně vyplývá, že příjemce invalidního důchodu pro invaliditu prvního, druhého ani třetího stupně není nijak omezen ani finančně, ani délkou pracovní doby. Pro Vás to tedy znamená, že pracovat brigádně nebo na dohodu u dvou firem můžete, ale musíte zároveň myslet na svůj zdravotní stav, protože práce by neměla zhoršit nebo ohrozit Váš zdravotní stav. Co se týče délky pracovní doby, doporučuje se z důvodu předejití přehodnocení a snížení stupně invalidity, aby výše úvazku zhruba odpovídala zbytkovému potenciálu (tzn. příjemci invalidního důchodu ve 3. stupně je doporučován úvazek 0,5 úvazku a méně). Je to však pouze doporučení, nikoliv podmínka.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková