příspěvek na auto

Poradenstvípříspěvek na auto
Petr Matýsek asked 3 years ago

Dobrý den. Jsem invalida na vozíku a před 7 lety v červenci, jsem dostal příspěvek na automobil. Jelikož dosavadní automobil je zastaralý s častými opravami, tak se chci zeptat, který měsíc mohu podat novou žádost na úřadě a které nadace přispívají na dofinancovaní nového vozu. Za odpověď předem děkuji. S pozdravem Petr Matýsek

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, pane Matýsku,
děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že před 7 lety Vám byl přiznán příspěvek na zvláštní pomůcku na pořízení motorového vozidla. O tento příspěvek je možné opět žádat právě po 7 letech. Vzhledem k tomu, že jste žádal před 7 lety v červenci, tak si již můžete podat novou žádost. Pokud byste potřeboval zároveň i příspěvek na úpravu vozidla, je třeba vyplnit novou žádost. Je dobré podat obě žádosti najednou, projdou řízením společně, ušetříte tím čas.
Pokud máte zájem o kontakty na nadace, které by Vám mohli pomoci dofinancovat nový vůz, požádám Vás, abyste se na mě obrátil e-mailem. Následně bych Vám do e-mailu vložila jak kontakty na konkrétní nadace, tak i vzor průvodního dopisu, který většinou nadace vyžadují. Pokud byste měl další či doplňující otázky, případně byste potřeboval pomoci se sepsáním žádosti, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396. Případně si domluvit osobní konzultaci.
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice