Příspěvek na bydlení

PoradenstvíPříspěvek na bydlení
Veronika asked 1 year ago

Dobrý den, 
Chtěla bych se zeptat a poprosit prosím o radu. Měla bych si dojít na úřad kvůli vyřízení aspoň dávky na bydlení. Tatínek od nás odešel ještě když byl malý v bříšku a do teď jsem brala mateřskou, tak jsme s penězi na tom špatně nebyli, ale teď půjdu na rodičák a koukala jsem,že bych měla nárok. 
S tatínkem jsme se rozešli v dobrém,takže mi na malého dává peníze bez toho aniž bychom měli dany alimenty u soudu a tak se bojím, aby kvůli tomu mě vlastně uznali dávky a jak to dokázat ,že mě tatínek peníze dává, jak to tam chtějí doložit ?
Navíc bydlím s mamkou v jednom baráku a elektrika je na její jméno, ale má jak kdyby dvě smlouvy a já si to normálně platím přímo jim, ale předpokládám,že oni budou chtít vidět i smlouvu, to se pak řeší nějakým čestným prohlášením ? 
A dokládají se všechny příjmy přes banku i výdaje (jako je nájem, elektrika, voda, plyn) včetně všech smluv ? 
Omlouvám se,že otravují, ale když vím jaký na úřadech bývají, tak tam nechci přijít úplně nepřipravená 🤦🏽 
Děkuji moc za radu

1 Answers
Lucie Marková Staff answered 1 year ago

Dobrý den, paní Veroniko,

mrzí mne, že se nacházíte v takto složité situaci. Naše poradenství se vzhledem k cílové skupině naší organizace zaměřuje především na dávky, příspěvky a výhody spojené se zdravotním postižením, v oblasti státní sociální podpory, kam patří příspěvek na bydlení, jsme schopni poskytnout spíše základní informace. Doporučuji prostudovat si oficiální informace na webu MPSV k příspěvku na bydlení. Nicméně pro zodpovězení Vašich specifických dotazů na konkrétní způsob prokazování jednotlivých výdajů a příjmů doporučuji zkontaktovat spíše některou z Občanských poraden.

S pozdravem a přáním úspěšného vyřešení situace

Lucie Marková, DiS.
vedoucí služby sociální rehabilitace
markova@pcfenix.cz
tel. 733 112 097