Příspěvek na bydlení a přídavky na děti

PoradenstvíPříspěvek na bydlení a přídavky na děti
Lucie Smolikova asked 4 years ago

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám pronajatý byt, rozvádím se z manželem, mám dvě děti a ve své péči, mám nárok na nějaký příspěvek na bydlení a přídavky na děti? 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Smolíková,
 
děkujeme za Váš dotaz. Příspěvek na bydlení i přídavek na dítě jsou sociální dávky, u nichž se sleduje výše čtvrtletních příjmů žadatele a dalších osob, se kterými žije, a v případě příspěvku na bydlení také náklady na bydlení. Z Vámi poskytnutých informací a z důvodu, že se jedná o náročnější posuzování, bohužel nedokážu říct, zda na tyto dávky (či ještě některou jinou dávku) máte nárok. Pro získání konkrétnějších informací se však můžete obrátit na úřad práce – tamní pracovnice lépe posoudí Vaši situaci a nejlépe Vám případně také poradí, jaké podklady byste potřebovala k podání žádostí o dané příspěvky, příp. které příjmy (např. výživné, pokud již je stanoveno) do žádosti uvádět a které ne apod.. Žádosti o příspěvky samozřejmě můžete zkusit podat i v případě, že si nejste jistá, zda na ně máte nárok. Úřad práce je posoudí a buďto Vám příspěvek či příspěvky přizná, nebo s uvedením důvodu příspěvek či příspěvky nepřizná. V takovém případě byste však mohla po nějaké době a/nebo v případě změny na straně sledovaných příjmů či nákladů na bydlení podat žádost novou.
Pokud byste měla doplňující či další dotazy, můžete se na naši poradnu (e-mail: poradna@pcfenix.cz, příp. tel.: 739 646 396), případně přímo na mne (e-mail: vesela@pcfenix.cz, příp. tel.: 739 646 396), samozřejmě opět obrátit.
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.