příspěvek na bydlení při studiu

Poradenstvípříspěvek na bydlení při studiu
Barbora asked 3 years ago

Dobrý den,
jsem 20letá studentka, která již nežije u rodičů a má trvalé bydliště jinde než u rodiče. Platím nájem v určité výši, ale kvůli studiu si můžu přivydělávat pouze brigádou. Dále mi něco přispívají rodiče v podobě výživného, ale i tak řekněme, že nájem pojme většinu peněz. Vyčetla jsem, že bych mohla mít nárok na příspěvek na bydlení. Dotazem je, zda bych tedy v takovém případě měla nárok a zda se řeší pouze moje příjmy nebo i příjmy rodičů.
Děkuji za odpověď

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Barboro,
děkujeme za Váš dotaz, avšak hned v úvodu Vás musím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech, jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod. Proto má odpověď na Váš dotaz bude obecnější.
Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, náklady na bydlení přesahují částku příjmu vlastníka, nebo nájemce bytu a společně posuzovaných osob a koeficientu 0,30 a na území hlavního města Prahy koeficientu 0,35. Bohužel Vám nedokážu dát konkrétnější radu, protože úřad práce bude vycházet z toho, jakou částku si vyděláte a kolik Vám přispívají rodiče. Rovněž budete muset doložit, zda žijete sama nebo s další osobou a v tom případě budete pak společně posuzovaní. Pro konkrétnější informace Vám doporučuji navštívit příslušnou pobočku v místě Vašeho bydliště.
S pozdravem a přáním hezkého dne 
Mgr. Klára Ševčíková