Příspěvek na bydleni

PoradenstvíPříspěvek na bydleni
SILVIE asked 3 years ago
  1. Dobrý den, jsem vdana, ale s manželem neziji už delší dobu, mám se svými dětmi trvale bydliště v bytě, kde ho Manzel nikdy neměl, ale mám problém, když jsem byla dokládat potřebné dokumenty k příspěvku na bydlení, který jsem do teď dostávala bez problémů, mi paní na přepážce řekla, že musím doložit, nějak, že manžel semnou nežije, jenže jak to mám udělat, on bydlí u maminky, od té smlouva prý být nemůže a jak jinak jde dokázat, že u nás nebydlí, dokud to neprokáže, nedostanu příspěvek, který tím že jsem sama s detma hodně pomůže,děkuji za odpověď. 
1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Silvie,
děkujeme za Váš dotaz. Dle mého názoru můžete prokázat fakt, že s Vámi manžel nesdílí společnou domácnost pouze Vaším čestným prohlášením. Jinak tuto skutečnost asi prokázat nelze. Pokud s tím budou mít úřednice na ÚP problém, je možnost se jich dotázat, zda ony samy nemají možnost nahlédnout do evidence obyvatel, aby si samy ověřily základní skutečnosti a nepřenášely je na žadatele o dávku. Další možnost je, dotázat se přímo příslušné úřednice na ÚP, jak si doložení požadované skutečnosti představuje a dle toho postupovat. 
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková