Prispevek na peci

PoradenstvíPrispevek na peci
Laura asked 3 years ago

Dobry den, mam dotaz ohledne prispevku na peci. Mam prvni stupen prispevku na peci. A muj opatrovnik je pecovatelska sluzba. Ve smlouve mam napsane jejich sluzby muzu vyuzivat dle sve potreby.   Ma otazka zni musim vyuzivat jejich sluzby kazdy mesic? Nebo muzu nejaky mesic vynechat?  Abych   ne prisla  o prispevek na peci. Dekuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Lauro,
 
děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte ve smlouvě s pečovatelskou službou uvedeno, že jejich služby můžete využívat podle své potřeby, není nutné je využívat každý měsíc. Problém by však mohl nastat, pokud byste jako pečující osobu měla na úřadu práce uvedenou pouze pečovatelskou službu (tedy ani nikoho z příbuzných či známých). V takovém případě byste totiž v určitém měsíci neměla případné kontrole úřadu práce jak doložit využití příspěvku na péči ke stanovenému účelu (základní informace o kontrole využívání příspěvku si můžete přečíst např. na stránkách ParaCENTRA Fenix: http://www.pcfenix.cz/kontrola-vyuzivani-prispevku-na-peci/).
Rozumím tomu, že zejména v současné době mnohých omezení kvůli koronaviru nemusíte potřebovat pomoc pečovatelské služby v takovém rozsahu jako v jiných měsících. Příspěvek na péči však pomáhá pokrýt zvýšené výdaje za pomoc při zvládání základních životních potřeb, které by stávajícími opatřeními neměly být tak výrazně dotčeny.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či prostřednictvím telefonu (739 646 396). Osobní setkání bohužel není z důvodu preventivních opatření proti šíření koronaviru až do odvolání možné.
 
S pozdravem
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice