Přispěvek na péči

PoradenstvíPřispěvek na péči
Marta Durčosová asked 3 years ago

Dobrý den,mám skoro 11 letého syna,na kterého beru příspěvek na péči v 2 stupni,psichiatr mi rekl,od maleho,že se mu zhoršil zdravotni stav,že už nema lehkou mentalni retardaci,ale že se jedná,o stredne tezkou mentální retardaci,chtèla jsem se informovat,jestli mám nárok na zvýšení příspěvku na péči,když už se nejedná,o lehkou mentální retardaci,ale o střednè těžkou mentální retardaci,děkuji moc za odpověď,s pozdravem Durčosová

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Durčosová,
 
děkujeme za Váš dotaz. O zvýšení příspěvku na péči zcela jistě můžete zkusit požádat, a to prostřednictvím formuláře „Návrh na změnu výše přiznaného příspěvku na péči“ (formulář v elektronické podobě je k dispozici zde: http://www.mpsv.cz/web/cz/-/navrh-na-zmenu-vyse-priznaneho-prispevku-na-peci). Do kolonky „E Požadovaná změna“ uvedete, že žádáte o zvýšení příspěvku z důvodu zhoršení synova zdravotního stavu. O tom, zda dojde k přehodnocení (zvýšení) příspěvku rozhodne posudkový lékař. Aby mohl rozhodnout relevantně, je nezbytné, abyste v době podání tohoto návrhu měla u synova praktického lékaře aktuální lékařské zprávy, které zhoršení jeho zdravotního stavu dokládají.
 
Na naše poradenství jste se s tímto dotazem obrátila také prostřednictvím kontaktního formuláře PCF. Pro lepší přehlednost v komunikaci Vám zasílám odpověď pouze prostřednictvím on-line poradny. Děkuji za pochopení.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů se na naše poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz nebo zamazalova@pcfenix.cz), telefonicky (739 646 396), přes on-line poradnu, případně je možné sjednat si osobní setkání přímo v ParaCENTRU Fenix či na jiném vhodném místě v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice