Prispevek na peci

PoradenstvíPrispevek na peci
Yvona asked 2 years ago

Dobrý den, můj invalidní strýc má příspěvek na péči. Nyní se mu zhoršil zdravotní stav, tak jsme zažádali o zvyseni příspěvku. Proběhlo šetření a opravdu strýci přiznali dva body. To by na zvýšení stačilo a tak mu rychle jeden, který měl přiznán po odvolání před několika lety, bez udání důvodů a aniž by se jeho stav zlepšil, sebrali. Tudíž příspěvek zvýšen nebyl.A já se ptám, měli právo vzít mu tento bod, který mu byl přiznán po odvolání? Děkuji. 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 2 years ago

Dobrý den, paní Yvono,
děkujeme za Váš dotaz. Bohužel, občas se děje, že LPS při přezkoumání zdravotního stavu nějaký bod odebere. Jste-li v odvolací lhůtě, podejte odvolání. Doporučím vypsat body, se kterými souhlasíte, a následně řádně vyargumentujte, s čím a proč nesouhlasíte. V případě potřeby Vám můžeme pomoci s formulací odvolání.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice