Prispevek na pořízení motorového vozidla

PoradenstvíPrispevek na pořízení motorového vozidla
zuzana mornstajnová asked 3 years ago

Dobrý den obracím se na Vás s dotazem týkající se nákupu osobního automobilu.  Jsem na in. vozíku po úrazu dolních končetin. tzv. paraplegie.  V roce 2013 měsíc říjen jsme si zakoupila os. vůz a nyní bych chtěla rovněž využít možnosti a znovu požádat o příspěvek a zakoupit si vůz větší z důvodu zhoršení mého zdravotního stavu a tím pádem zakoupit vůz vhodný pro naložené el. vozíku. Mohla bych Vás tímto požádat, kde najdu přesné informace co vše musím doložit, co vše vyplnit  aj jak se počítá výše příspěvku, popřípadě zdali existují nadace, který by mi mohli vypomoci zafinancovat zbylou částku? Děkuji 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Mornstajnová,
děkujeme za Váš dotaz. Rozumím tomu, že kvůli zhoršení zdravotního stavu zvažujete pořízení nového vozu. O příspěvek na pořízení nového vozidla je možné opětovně žádat po 7 letech, nebo i dříve v případě zhoršení zdravotního stavu, z toho co píšete, tuto podmínku splňujete. Žádost se podává na úřadu práce, dle Vašeho bydliště. V přiloženém odkazu naleznete samotný formulář k žádosti a také informace, co je třeba k žádosti doložit https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zvlastni-pomucku.
Pokud byste chtěla žádat zároveň i o příspěvek na úpravu automobilu, je dobré podat žádost současně s žádostí o příspěvek na automobil. Řízení tak proběhnou současně a ušetří Vám to čas.
Výše příspěvku se odvíjí od příjmů žadatele případně společně posuzovaných osob vůči jeho/jejich životního minima. Maximální výše příspěvků na motorové vozidlo je 200 000 Kč. Podrobnější informace získáte přímo na úřadu práce.
Chápu, že ne vždy státní příspěvek postačí k nákupu automobilu. Určitě je možnost obrátit se na nadace.  Na co konkrétní nadace přispívá a jaké jsou podmínky, si každá nadace určuje sama. Některé nadace od žadatele požadují průvodní dopis. Kdybyste chtěla pomoci se sepsáním žádosti, můžete nás kontaktovat. Pokud byste měla zájem o kontakty na nadace, můžete se na mne obrátit e – mailem soulakova@pcfenix.cz  Následně bych Vám kontakty zaslala.
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice