prispevek-na-porizeni-motoroveho-vozidla

Poradenstvíprispevek-na-porizeni-motoroveho-vozidla
Milan feč asked 2 years ago

Dobrý den mám strycka byla mu amputována noha od kolene dolů chtěli by SME požádat o příspěvek na automobil abych ho mohl vozit k příslušným doktorům 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku (nákup automobilu) se podává na úřadu práce (ÚP). Na tomto odkazu naleznete formulář žádosti a přílohy (čtvrtletní příjem), které je třeba vyplnit https://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zvlastni-pomucku. Žádost je možné podat osobně na příslušném úřadu práce (dle trvalého bydliště Vašeho strýce), zaslat poštou nebo on-line formou (po dobu trvání nouzového stavu by mělo být možné poslat žádost bez elektronického podpisu, doporučuji to však ověřit přímo na úřadu práce). Vzhledem k momentální koronavirové situaci doporučuji si před případnou osobní návštěvou ÚP sjednat schůzku s pracovníkem, který má na starosti tyto žádosti.
Maximální výše příspěvku od ÚP může být 200 000 Kč.
Je možné podat žádost také o úpravu vozu (např. otočné sedačky, ruční řízení apod.). K tomuto slouží opět formulář – Žádost o příspěvek na zvláštní pomůcku (viz výše uvedený odkaz).
Pokud bude příspěvek Vašemu strýci přiznán, po koupi vozu může požádat finanční úřad o navrácení DPH (max. je možné vrátit 100 000 Kč).
Jestliže byste měl nějaké konkrétní otázky, můžete se na mne obrátit e-mailem (soulakova@pcfenix.cz) nebo telefonicky 739 646 396 (na naši poradnu). Případně pomáháme také s vyplněním žádostí.
Přeji Vám hezký den
S pozdravem

Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice