prispevek-na-porizeni-motoroveho-vozidla/nárok

Poradenstvíprispevek-na-porizeni-motoroveho-vozidla/nárok
Romik Skorupová asked 3 years ago

Dobrý den, pokud mám ZTP …mám nárok na: prispevek/porizeni-motoroveho-vozidla ? ve výši do 200 000 kč? Maminka je onko.pacient, má invalid.důchod 3 stup. a ZTP+mobilita. V této conoravir.situaci uvažujeme o zakoupení vozidla (lékaři, kontroly atd.,častá návštěva nemocnice). Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Skorupová,
děkujeme za dotaz. Rozumím tomu, že pro svoji maminku zvažujete pořízení vozidla, které by ulehčilo dopravování k lékařům a do nemocnice. Příspěvek na zvláštní pomůcku (na koupi vozidla) není vázán na průkaz ZTP. Požádat o něj můžete nezávisle na přiznaném průkazu osoby se zdravotním postižením. Žádost můžete podat na úřadu práce osobně, případně poštou či elektronicky, více na https://www.mpsv.cz/-/prispevek-na-zvlastni-pomucku.V rámci našeho poradenství nemůžeme posoudit, zda má/nemá dotyčný člověk na tento příspěvek nárok, o tomto rozhoduje vždy posudkový lékař na základě zdravotního stavu žadatele. Výše příspěvku se odvíjí od příjmů žadatele a společně posuzovaných osob – viz § 10 Zákona č. 329/2011 Sb.
Jestliže máte doplňující otázky, určitě se na mne můžete obrátit e- mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396 (poradna).        
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem