Příspěvek na živobytí

PoradenstvíPříspěvek na živobytí
David Tomko asked 12 months ago

Dobrý den,
   dostal jsem v měsíci květnu od úřadu práce vyplacenou podporu v nezaměstnanosti za dva měsíce (Od data podání žádosti) a v oddělení hmotné nouze počítají tyto dvě podpory v nezaměstnanosti dohromady a je jim jedno, že jedna podpora byla za měsíc březen a druhá za měsíc duben. Díky tomu mám vysoký příjem a nemám nárok na příspěvek na živobytí. Je správně, že tyto dvě podpory v nezaměstnanosti počítají dohromady? Kdyby mi počítali pouze jednu (co mi záleželo za duben) měl bych stále nárok na příspěvek na živobytí. Děkuji 

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 12 months ago

Dobrý den, pane Tomko,
děkujeme za Váš dotaz. 
Bohužel, stala se situace, kdy jste v rozhodném období pro dávku v hmotné nouzi měl vyšší příjem. Úřad práce pro vznik nároku hmotné nouze zajímá součet příjmů v rozhodném období, nikoliv skutečnost a důvody, které uvádíte. Kritéria nároku vzniku hmotné nouze jsou přísné a jasně definované.
V červnu budete pravděpodobně mít příjem nižší, tudíž budete moci opět žádat o příspěvek na živobytí. Aby se Vám situace neopakovala, bude třeba, abyste si hlídal podmínky pro hmotnou nouzi.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice