Příspěvek na zvláštní pomůcku.

PoradenstvíPříspěvek na zvláštní pomůcku.
Arnošt Muráň asked 2 years ago

Dobrý den. Jestli bude mojí mamince přiznán příspěvek na vozidlo, může si ho koupit kdekoliv, anebo jsou určená nějaká pravidla? Autobazar atd. Jednalo by se o ojeté vozidlo. Děkuji. Muráň.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den, pane Muráni,
děkujeme za Váš dotaz. Pokud bude Vaší mamince od ÚP přiznán příspěvek na automobil, záleží na ní, odkud si vozidlo pořídí. Lze ho tedy koupit i přes autobazar. Klientům však doporučujeme, aby si zakoupili spíše nový automobil. Je to z toho důvodu, že při přiznání příspěvku je nutné automobil využívat k dopravě po dobu alespoň 7 let. Jestliže byste chtěli auto vyměnit, nebo by došlo k poruše (větší předpoklad u ojetých automobilů), autonehodě a vůz by nebyl pojízdný, je třeba úřadu práce vrátit poměrnou částku. Tu vypočítá ÚP dle výše přiznaného příspěvku a počtu měsíců zbývajících do uplynutí stanovené lhůty (7 let). Našim klientům doporučujeme sjednat si také havarijní pojištění vozidla.
V případě, že by Vaší mamince na základě podané žádosti nebyl příspěvek na auto přiznán, případně by jí i přes jeho přiznání chyběly finanční prostředky na nákup, je možné obrátit se na nadace. Kontakty a další potřebné informace bych Vám v případě Vašeho zájmu zaslala. 
Jestliže máte další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky na naši poradnu tel. 739 646 396 .        
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice