Přivýdělek 3.stupne

PoradenstvíPřivýdělek 3.stupne
Veronika asked 3 years ago

Dobrý den pobírám inv.duchod 3 stupně mám nabídku práce na 3 hodiny do rybářských potřeb.1- 2 týdně.Muzu si přivydělat nebo ne.Dekuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, Veroniko,
děkujeme za Váš dotaz. Současná legislativa neobsahuje žádné ustanovení, které by omezovalo výdělkové možnosti osob v invalidním důchodu. Zákon nestanovuje ani žádné omezení, co se týče výdělku ani výše pracovního úvazku. Lidé, kterým byl přiznán invalidní důchod v kterémkoliv stupni invalidity, mohou tedy i při pobírání invalidního důchodu podle svých možností a schopností pracovat. Doporučuje se však z důvodu předejití přehodnocení a snížení stupně invalidity, aby výše úvazku zhruba odpovídala zbytkovému pracovnímu potenciálu. Příjemcům invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, při poklesu pracovní schopnosti nejméně o 70 %, se doporučuje, aby výše úvazku zhruba odpovídala zbytkovému pracovnímu potenciálu (tzn. úvazek 4 hodiny denně a méně). Pro více informací bych Vám doporučila kontaktovat Vašeho ošetřujícího lékaře, který bude nejlépe schopen posoudit, zda tato práce, kterou byste vykonávala, nebude mít negativní dopad na Váš zdravotní stav.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková