Prosím, jaký doklad musím doložit k žádosti o euroklíč, jestliže nemám průkaz ZTP, ale trpím poruchou močového měchýře a musím brát denně léky. Nemám zájem dávat na sociální odbor ÚMČ své lékařské nálezy.Děkuji.

PoradenstvíProsím, jaký doklad musím doložit k žádosti o euroklíč, jestliže nemám průkaz ZTP, ale trpím poruchou močového měchýře a musím brát denně léky. Nemám zájem dávat na sociální odbor ÚMČ své lékařské nálezy.Děkuji.
Jarmila Ambrožová asked 12 months ago
1 Answers
Kateřina Havlíková answered 12 months ago

Dobrý den, paní Ambrožová,
děkujeme za Váš dotaz. Odpovídám se zpožděním z důvodu zdravotní indispozice.
Kdo může získat zdarma dotovaný Euroklíč?

  1. a) Každý člověk se zdravotním postižením, držitel průkazu TP, ZTP a ZTP/P, držitel WC karty, diabetik, stomik, onkologický pacient, lidé s následujícími diagnózami: roztroušená skleróza, Parkinsonova choroba, cystická fibróza, nespecifické střevní záněty (Crohnova choroba a ulcerózní kolitida), močové dysfunkce a porucha autistického spektra. Je nutné předložit občanský průkaz a průkaz TP, ZTP, ZTP/P či WC kartu, případně k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění. U těch, kteří nejsou držiteli průkazů nebo WC karty, bude v „Evidenční kartě Euroklíče“ zaškrtnuta položka „Jiné postižení vyžadující tuto službu“. V souladu s GDPR není možné uvádět konkrétní diagnózu žadatele o Euroklíč.
  2. b) Euroklíč si mohou zdarma dlouhodobě zapůjčit také osoby pečující o děti do tří let, a to na krajských pracovištích Síť pro rodinu, z.s.

Taková jsou pravidla pro výdej euroklíčů.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz), na mne havlikova@pcfenix.cz, případně tel. +420 739 359 489 nebo +420 739 646 396.
 
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice