Prosím o radu jak požádat o příspěvek na koupi motorového vozidla.Jsem invalidní ve 3stupni.Těžké problémy s chůzí.Artroza kloubů po TEP Kolene a Kyčle.Díkye

PoradenstvíProsím o radu jak požádat o příspěvek na koupi motorového vozidla.Jsem invalidní ve 3stupni.Těžké problémy s chůzí.Artroza kloubů po TEP Kolene a Kyčle.Díkye
Hynek Vaňhara asked 1 year ago
1 Answers
Kateřina Havlíková answered 1 year ago

Dobrý den, pane Vaňharo.
Děkuji, že jste se se svým dotazem obrátil na naši poradnu. Prosíte o radu, jak požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla.
Nejprve je potřeba vyplnit Žádost příspěvek na zvláštní pomůcku– motorové vozidlo. Doporučuji již nyní vyhlídnout si vhodný automobil a nechat si vypracovat cenovou nabídku, tu spolu s žádostí doručíte na spádový úřad práce dle Vašeho trvalého bydliště. Doručit žádost můžete také podáním na podatelnu ÚP osobně Vy, nebo kdokoliv z Vašich blízkých. Další možností je žádost s cenovou nabídkou zaslat doporučeně poštou, pozor na správnost a úplnost adresy ÚP. Poslední možností je zaslání elektronicky, Vaší datovou schránkou či s ověřeným elektronickým podpisem.
Úřad práce Vaši žádost zpracuje a postoupí Lékařské posudkové službě (LPS), ta si od Vašeho praktika vyžádá kopie lékařských zpráv odborných lékařů a na základě nich vyhodnotí, zda Vám nárok na příspěvek náleží a v jaké výši, nebo nenáleží.
Následně Vás úřad práce vyrozumí rozhodnutím. Celý proces obvykle trvá 3 až 4 měsíce.
Podejte tedy žádost a vyčkejte na rozhodnutí.
 
Bude-li třeba, neváhejte se na nás opět obrátit.
S pozdravem
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice
tel.: +420 739 359 489
e-mail: havlikova@pcfenix.cz