Prukaz ztp jak dlouho to trva

PoradenstvíPrukaz ztp jak dlouho to trva
Jakub perina asked 6 months ago

Dobry den, jsem neslysici a manzelka taky a narodil se nam neslysici syn, prakticky lekar ma jasno ze je neslysici a potvrdilo se to i 2x na BERA vysetreni a synovi uz v unoru 2023 budou 2 roky.
Zadali jsme o ZTP pro syna uz tyden po 1 roce, od kdy na to ma narok a vse probihalo jak ma (posudek od lekare hotov a vse vyplneno a odneseno na urad) tam to poslali dal za 2 mesice cca jsme dostali dalsi dopis ze to jde na posuzovani u komise a od te doby uz ticho… uz to bude zachvili rok a porad nic nevim a prukaz uz nutne potrebujeme a mame na nej storpocentne pravo… stve me linkavost uradu, nelze s tim neco delat? Maji pravo to protahovat tak dlouho? Jsem z prahy 5
 
dekuji

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 6 months ago

Dobrý den, pane Perino.
Děkuji za Váš dotaz, ve kterém se ptáte, jak dlouho trvá vyřízení průkazu ZTP.
Je mi líto, že řízení trvá neúměrně dlouho a Vám způsobuje komplikace.
Běžná lhůta na vyřízení žádosti o průkaz osoby se zdravotním postižením činí 60 dnů, řízení na krajské pobočce úřadu práce se přerušuje na dobu pro zpracování posudku LPS OSSZ (45 dnů, popř. lze ze závažných důvodů prodloužit o 30 dnů). Celková lhůta na vydání rozhodnutí činí tedy 105 dnů (popř. 135 dnů v případě závažných důvodů pro prodloužení lhůty).
Prosím kontaktujte Vaši krajskou pobočku úřadu práce a urgujte Vaši žádost. Z praxe vím, že se občas nedopatřením stane, že posudkový lékař či referent spis „založí“ dalšími spisy.
Věřím, že se Váš spis najde a brzy dojde k nápravě. V případě potřeby zprostředkování komunikace, tlumočení z/do českého znakového jazyka se můžete obrátit na Českou unii neslyšících, z.ú. Podle bydliště naleznete Vám nejbližší pobočku.
V případě dotazů mne kontaktujte.
 
S pozdravem
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice
ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Provozovna: Kociánka 93/2, 612 47 Brno
tel.: +420 739 359 489