Rekvalifikace při III.st. ID

PoradenstvíRekvalifikace při III.st. ID
RB asked 4 years ago

Dobrý den,
Zajímá mě, zda je možno čerpat finanční podporu UP pro rekvalifikaci u člověka invalidního ve třetím stupni. Moc děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den,
 
děkujeme za Váš dotaz. V případě invalidity III. stupně je rozhodující, zda v posudku o invaliditě máte dovětek, že nejste schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Pokud byste v posudku o invaliditě tento dovětek měl, nemůžete se podle zákona o zaměstnanosti stát uchazečem o zaměstnání a nebylo by možné čerpat ani podporu při rekvalifikaci.
Pokud ve svém posudku žádný dovětek ohledně schopnosti výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek nemáte, případně máte v posudku uvedeno, že jste schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek, máte možnost čerpat podporu při rekvalifikaci.
 
V případě doplňujících či dalších otázek, příp. pokud byste potřeboval poradit či pomoct s vyplněním žádosti, se na poradnu PCF či přímo na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím on-line poradny, e-mailem (poradna@pcfenix.cz nebo vesela@pcfenix.cz) či po telefonu (tel. č.: 739 646 396). Po předchozí domluvě je možné i osobní setkání u nás v ParaCENTRU Fenix, případně jinde v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice